Administrators

ADMINISTRATORS

Principal

Asst. Principals

Athletic Director

1959

Robert H. Quiggle

1960

Bernie Packin

Anthony Scatton Harold Steiner

1961

Bernie Packin

Anthony Scatton Harold Steiner

1962

Bernie Packin

Anthony Scatton Harold Steiner

1963

Bernie Packin

Anthony Scatton Harold Steiner

John Florkiewicz

1964

Bernie Packin

Anthony Scatton Edward Yarish

John Florkiewicz

1965

Bernie Packin

Anthony Scatton Edward Yarish

Mike Merola

1966

Bernie Packin

Anthony Scatton Edward Yarish

Mike Merola

1967

Bernie Packin

Tom Hausdorff Edward Yarish

Mike Merola

1968

Bernie Packin

Tom Hausdorff Edward Yarish

Mike Merola

1969

Bernie Packin

Tom Hausdorff Edward Yarish

Mike Merola

1970

Anthony Scatton

Tom Hausdorff O’Connor

Mike Merola

1971

Anthony Scatton

Mike Merola

Frank Acocella

1972

Anthony Scatton

Mike Merola

Frank Acocella

1973

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1974

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1975

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1976

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1977

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1978

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1979

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1980

Anthony Scatton

Bruce Biddison
Mike Merola

Robert Martin

1981

Anthony Scatton

Bruce Biddison James Monohan

Robert Martin

1982

Sam Parkinson

Bruce Biddison

Robert Martin

1983

Sam Parkinson

Bruce Biddison

Robert Martin

1984

Sam Parkinson

Bruce Biddison Angelo Guiliana

Robert Martin

1985

Sam Parkinson

Bruce Biddison Angelo Guiliana

Robert Martin

1986

Sam Parkinson

Robert Martin

1987

Mel Zirkes

Bruce Biddison Anthony Sciaino

Robert Martin

1988

Mel Zirkes

Bruce Biddison Anthony Sciaino

Robert Martin

1989

Mel Zirkes

Bruce Biddison Judith Wickline

Robert Martin

1990

Mel Zirkes

Bruce Biddison Judith Wickline

Robert Martin

1991

Mel Zirkes

Bruce Biddison Philip Meehan

Robert Martin

1992

Mel Zirkes

Bruce Biddison Philip Meehan

Robert Martin

1993

Mel Zirkes

Bruce Biddison Philip Meehan

Robert Martin

1994

Mel Zirkes

Bruce Biddison Philip Meehan

Robert Martin

1995

Mel Zirkes

Bruce Biddison Philip Meehan

Joseph Grippaldi

1996

Mel Zirkes

Bruce Biddison Philip Meehan

Joseph Grippaldi

1997

Bruce Biddison* Carmen Buono*

Philip Meehan Micky Walsh*

Joseph Grippaldi

1998

Richard Konet

Bruce Biddison Tom Barnhard

Joseph Grippaldi

1999

Richard Konet

Bruce Biddison Tom Barnhard

Joseph Grippaldi

2000

Richard Konet

Tom Barnhard Dennis Mudrick

Joseph Grippaldi

2001

Richard Konet

Tom Barnhard
Vin Pryzbilinski

Joseph Grippaldi

2002

Richard Konet

Tom Barnhard
Vin Pryzbilinski

Steve Naccara

2003

Anthony Sciaino

Tom Barnhard
Vin Pryzbilinski

Robert Haraka

2004

Anthony Sciaino

Eileen Hoehne Natalie Stehling

Robert Haraka

2005

Anthony Sciaino

Eileen Hoehne Natalie Stehling

Robert Haraka

2006

Anthony Sciaino

Natalie Betz Eileen Hoehne

Robert Haraka

2007

Anthony Sciaino

Natalie Betz Denis Mulroony

Ryan Miller

2008

Anthony Sciaino

Natalie Betz
Denis Mulroony

Ryan Miller

2009

Bert Ammerman*

Natalie Betz
Denis Mulroony

Ryan Miller

2010

Natalie Betz

Lynn Burek
Tom Rizk

Ryan Miller

2011

Natalie Betz

Lynn Burek
Tom Rizk

Rich Fonti

2012

Natalie Betz

Lynn Burek
Tom Rizk

Rich Fonti

2013

Natalie Betz

Lynn Burek
Tom Rizk

Rich Fonti

2014

Denis Mulroony

Lynn Burek
Tom Rizk

Rich Fonti

2015

Denis Mulroony

Lynn Burek
Tom Rizk

Norm Francis

2016

Denis Mulroony

Keith Bush
Tom Rizk

Gary Borges

2017

Denis Mulroony

Keith Bush
Lisa Garofalo
Tom Rizk

Mario Diez*


Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.